Lineárna osa s remeňom AD

Použitím štandardných komponentov je možné zostaviť lineárnu os pre pohon motorom.Lineárne os s ozubeným remeňom sa dodáva v prevedení AD . ... Pokračovať

Katalógové označenie Počet
ks
Dopýtať
Pre požiadanie ceny produktu je potrebné zadať jeho označenie z katalógového listu, ktorý nájdete nižšie.
Popis

Použitím štandardných komponentov je možné zostaviť lineárnu os pre pohon motorom.Lineárne os s ozubeným remeňom sa dodáva v prevedení AD .. M a AD ... M LAT (nosná doska zo strany). Výhodou použitia remeňa pre lineárny pohyb je jeho tichý chod a rýchlosť až do 2-3m/s. Ozubený remeň typu AT10 možné dodať v rôznych šírkach v závislosti na zaťažení.Oceľové vlákno vnútri remeňa zabraňuje vyťahaniu a zaisťuje pružnosť.
Lineárne osi možno dodať v maximálnej dĺžke 6-7m. Pri väčšej dĺžke remeňa by mohlo dôjsť k skĺznutiu remeňa s hliníkového profilu a je ťažké udržať remeň napnutý.
Hnacia príruba slúži na uchytenie slimačej prevodovky s motorom. Iné prevodovky (čelné, plnetové) sa môžu upevniť aj na pravej alebo ľavej strane za použitia adaptačnej príruby.
Hliníkový profil poskytuje osi vysokú tuhosť a drážky slúžia na prichytenie koncových snímačov, dorazov atď. Ozubený remeň obieha v obdĺžnikovej dutine vnútri profilu.
Ak je teplota prostredia príliš vysoká a pri veľkých zaťaženiach a nemožno použiť remeň je vhodné použitie reťaze. Použítím reťaze sa predchádza riziku preskočenia zubu, ku ktorému by pri vertikálnom pohybe mohlo dôjsť.

Katalógový list Súbor CAD Návod