Katalóg / Lineárne vedenie a pohony

Lineárne vedenie a pohony

Lineárne vedenie slúži ako presný a jednoduchý vodiaci systém. Pohyb je možný vďaka sústave niekoľkých prvkov - vodiacich rolien, koľajníc, čapov alebo obehových guličiek.

Lineárne vedenie nachádza uplatnenie v mnohých oblastiach od zlievarenstva, potravinárstva, poľnohospodárstva, drevospracujúceho a papierenského priemyslu, cez transporty a žeriavy až po banský priemysel a čistiarne odpadových vôd. Pozrite si náš široký sortiment lineárneho vedenia!

 

Aké lineárne vedenie máme v ponuke?

Lineárne vedenie  Alurol

Lineárne vedenie AlurolLineárne vedenie Alurol ponúkame v dvoch variantách – s obojstrannými alebo jednostrannými vodiacimi koľajnicami. Dodávané koľajnice je možné zostavovať na neomezenú dĺžku. Tie je tiež možné kombinovať s piatimi veľkosťami vodiacich rolien a tromi veľkosťami podperných rolien. Pre lineárne vedenie Alurol je samozrejme možné dodanie pohonu.

Lineárne vedenie LinTrek

Lineárne vedenie LinTrekUniverzálny vodiaci systém LinTrek vyniká jednoduchou montážou. Vďaka tomu, že sa celý systém skladá iba z troch stavebných prvkov, je jeho zostavenie rychlé a jednoduché. Samočistiace vodiace koľajnice, mazanie na celú dobu životnosti a štandardné i nerezové prevedenie robí z lineárneho vedenia LinTrek všestranný vodiaci systém.

Lineárne vedenie LinRol

Lineárne vedenie LinRolVariabilný vodiaci systém LinRol ponúka rôzné možnosti použitia. Vodiace brity vyrábané v úhloch 70° a 90° sú doplnené koľajnicami niekoľko typov veľkostí. Celý systém lineárneho vedenia LinRol  je bezvôlovo nastaviteľný. Lineárne vedenie LinRol nachádza použitie v presnom i všeobecnom strojárenstve, dopravnej, lékarskej a manipulačnej technike i filmovom priemysle.

Lineárne vedenie s obehovými guličkami

Lineárne vedenie s obehovými guličkamiV ponuke máme dva typy lineárneho vedenia s obehovými guličkami – typ HG a MG. Lineárne vedenie HG so štyrmi dráhami pre guličky je pripravené pre vyššiu záťaž i tuhosť. Napriek tomu je chod vedenia veľmi ľahký a jednoduchý. Miniatúrne vedenie MG je oproti tomu vhodné napríklad pre malé prístroje, robotov, lékarskú techniku a meriace prístroje.

Lineárne vedenie HEPCO

Lineárne vedenie HEPCORolničkové lineárne vedenie HEPCO dodávame v mnohých variantách prevedenia. Od miniatúrnych systémov a nízkeho zaťaženia až po korózievzdorné systémy pre veľké zaťaženia. Lineárne vedenie HEPCO je taktiež možné skladať do ľubovolnej dĺžky.

 

Lineárne vedenie pre veľké zaťaženia

Lineárne vedenie pre veľké zaťaženiaSystém lineárného vedenia pre veľké zaťaženia je vhodný pre presný a jednoduchý posun ťažkých bremien za zťažených podmienok. Kvalitné lineárne vedenie pre veľké zaťaženia dokáže znížiť náklady na údržbu. Čapy i koľajnice sú vyrobené z vysokopevnostnej ocele, ktorá zaručuje pevnosť a odolnosť vedenia voči nepriaznivým podmienkam.

CAD súbory k stiahnutiu
Kontaktné informácie

T.E.A. TECHNIK s.r.o.
Vintrovna 448/1f
664 41 Popůvky u Brna

(mapa s adresou sídla )


tel.: +420 547 216 843
fax: +420 547 216 842
e-mail: info@teatechnik.cz

T.E.A. TECHNIK s.r.o. (c) 2007 / Mapa stránok / Partneri Katalóg | Katalógy na stiahnutie | Aktuality | O spoločnosti | Dopyt | Kontakt | Odborné články
Created by SOVA NET: Webdesign | Optimalizace pro vyhledávače | Redakční systém